Recski András szakmai önéletrajza (2003. március 4.)

1948. április 21-én született Budapesten, magyar állampolgár, nős (felesége Recskiné dr. Borsa Judit egyetemi tanár), két gyermeke van.

Lakcíme: Budapest, Lágymányosi u. 16. V. 3. 1111

Munkahelye, beosztása: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Számítástudományi és Információelméleti Tanszék, egyetemi tanár, tanszékvezető (1990 óta).

Telefon: 209-7341 (lakás), 463-2585 (munkahely).

Fax: 463-3157; e-mail recski@cs.bme.hu

Iskolai végzettsége, tudományos fokozatai: okleveles matematikus, 1971; dr. rer. nat., 1973; mat. tud. kandidátusa, 1977; mat. tud. doktora, 1984.

Díjak: Rényi Kató díj, 1971; Grünwald Géza díj, 1975; Farkas Gyula díj, 1977; MTESZ-Díj, 1984; Alexander von Humboldt ösztöndíj, 1987-89; John von Neumann kutatási díj, 1998, Széchenyi professzori ösztöndíj 2000-től.

A Bolyai János Matematikai Társulat tagja (1969 óta), elnökségi tagja (1974 óta), jelenleg az Alkalmazási Szakosztály elnöke; a MTESZ Országos Elnökség tagja (1980-86); a Magyar Tudományos Akadémia 3. osztályának tanácskozási jogú tagja (1991-95 és 1999-től); a Magyar Tudományos Akadémia Matematikai Bizottságának tagja (1991-95 és 1999-től), alelnöke (1999-től); a Magyar Tudományos Akadémia Számítógéptudományi Bizottságának tagja (1991-95); a Magyar Tudományos Akadémia Tudományetikai Bizottságának tagja (2000 óta); az Országos Akkreditációs Bizottság Matematikai Albizottságának tagja (1993-től); az Országos Tudományos Kutatási Alap Élettelen Természettudományi Szakkollégiumának tagja (1993-98 között; közben 1994-ben és 1996-ban az OTKA matematikai zsűrijének elnöke); a BME Villamosmérnöki és Műszaki Informatikai szakbizottságainak tagja, a BME Matematikai Doktori és Habilitációs Bizottságának alelnöke, 5 matematikai folyóirat szerkesztőbizottságának tagja.

Tagja az IEEE-nek 1987 óta (1990 óta senior member), tiszteletbeli tagja a kinai Kombinatorikai Társaságnak 1989 óta, tagja volt az Euromath Advisory Board-nak 1989-1994 között.

Korábbi munkahelyei: Távközlési Kutató Intézet, 1971-84 (tud. segédmunkatárs, munkatárs, majd főmunkatárs); ELTE 1972-84 (külső előadó), 1984-90 (tudományos főmunkatárs, tanácsadó, majd egyetemi tanár), 1990 óta félállású egyetemi tanár a Számítógéptudományi Tanszéken. 1983 óta külső tagja az MTA Matematikai Kutató Intézetének.

Nyelvtudása: angol és német tárgyalási szinten, többéves külföldi egyetemi oktatói múlttal; továbbá francia, orosz és japán.

Hosszabb külföldi vendégoktatói/kutatói tartózkodásai: Danmarks Tekniske Højskole, Lyngby, Dánia, 1975/76; Orta Dogu Teknisk Universitesi, Ankara, Törökország, 1977; Technische Hochschule Ilmenau, NDK, 1978 és 1981; Tokyo Egyetem és Tokai Egyetem, Japán, 1978/79; University of Waterloo, Kanada, 1984; Cornell University, Ithaca, USA, 1985; Rheinische Friedrich-Wilhelms Universität, Bonn, NSzK, 1987-89 és 1998/99 (1999-ben a Bonni Egyetem John von Neumann professzora); Yale University, New Haven, USA, 1994/95.

Kutatási területe: Diszkrét matematika (elsősorban matroidelmélet és kombinatorikus optimalizáció), valamint ezek alkalmazásai a villamos hálózatok elméletében, a nagybonyolultságú integrált áramkörök tervezésében és a statikában.

A tudományos publikációk listája mellékelve. A lista nem tartalmaz további 22 régebbi népszerűsítő publikációt és 25 egyéb munkát (disszertációk, munkahelyi tanulmányok, sokszorosított oktatási segédanyagok).