L^{A}TEX tanfolyam Az aláírás megszerzésének feltétele

Katona Gyula

homepage: http://www.cs.bme.hu/˜ kiskat/latex/

2003. február 20.

Írjatok LaTeX-ben egy valamelyest értelmes matematikai szöveget, például különböző órai jegyzetek alapján, a következő kikötésekkel:

• Legyen benne a készítő neve, e-mail címe.

• Mindenkinek teljesen önálló munkát kell produkálnia, különben aláírást nem kaphat.

• Magyarul kell írni.

• Be kell tartani a tipográfiai szabályokat.

• A szövegben legyenek – ≥ 3 féle betűtipus.

– ≥ 3 féle tétel-szerű környezet.

– Görög betűk matematikai módban.

– Alsó és felső index.

– Halmaz műveletek.

– ≥ 2 nagy operátor jel.

– ≥ 3 függvénynév.

– ≥ 3 relációjel.

– ≥ 2 féle formájú és méretű zárójel.

– Kiemelt bekezdés.

– Sorszámozott lista.

– ≥ 2 Fejezet, ≥ 2 alfejezet.

– Lábjegyzet vagy fejléc.

– Táblázat ≥ 3 sorral és oszloppal, elválasztó vonalakkal és több mezőt elfoglaló elemmel.

– ≥ 2 ábra, az egyikben legyenek LaTeX-ben írt képletek, képaláírással és hivatkozással a szövegben.

– ≥ 3 kereszt- és ≥ 3 bibliográfiai hivatkozás, bibliográfiai adatokkal.

– Többsoros, kiemelt matematikai képlet sorszámmal és sorszám nélkül

– Legalább fél oldal folyamatos szöveg, bekezdésekre bontva.

Beadandó a forrásfile és minden tartozéka (pl. ábrák .eps file-jai), úgy, hogy ezeket egy directoryba rakva a helyi rendszeren (cs.elte.hu) hiba nélkül

lefusson a latex file.tex és a dvips file.dvi.

A fileokból egy hallgato.tar.gz (ahol a hallgato a Te nevedet jelenti) filet kell készíteni a következő módon:

mkdir hallgato
cp file.tex abra.pstex abra.pstex_t ...  hallgato/
tar czf hallgato.tar.gz hallgato/

Az így kapott hallgato.tar.gz file-t kell mindenkinek a saját cs.elte.hu-n levő accountjáról elküldeni a kiskat@cs.bme.hu címre.

Beküldési határidő: Május 16. 12 óra.

Ha a beadott dolgozatban túl sok hiba van, visszaadjuk javításra. Még 2 alkalommal lehet megkísérelni a beadást. 1 kísérletnek számít a határidő elmulasztása is. Aki harmadikra sem tudta kielégítően megcsinálni, nem kap aláírást.